Rahvusringhäälingu (ERR) ajakirjanduseetika nõuniku Tarmu Tammerki sõnul otsustas rahvusringhäälingu juhatuse anonüümne esimees 20. jaanuaril lõpetada oma uudisteportaalis uudiste avaldamise.
1. jaanuaril hakkas rahvusringhäälingu uudisteportaali arvamusrubriigis ilmuma uudis - žanr, mis kirjeldab fakte, millel tavaliselt on all kirjutaja nimi ning on lugeja jaoks objektiivne, rääkis Tammerk Vikerraadio saates "Meediatund".
"Ajakirjanduseetika nõuniku seisukoht uudise teemal on, et žanriliselt ei saa eeldada, et uudis oleks tasakaalus; fakte kirjeldav ja meediaorganisatsiooni nimel avaldatud uudis ei ole oma olemuselt sobilik rahvusringhäälingu kui avalik-õigusliku meediakanali uudisteportaali, sest selle žanri kasutamine võib kahjustada rahvusringhäälingu tasakaalustatuse põhimõtet," selgitas Tammerk.
"Kui rahvusringhääling teatab uudises näiteks, et ühe erakonna poliitikud said pistisekahtluse, nagu oli tegu 4. jaanuari uudises, siis võib see panna asjatu kahtluse alla selle meediaorganisatsiooni maine ja võimekuse pakkuda erapooletut kajastust," sõnas Tammerk.
"Uudis on selle jaoks liiga institutsiooniline žanr, et seda saaks taandada meediaorganisatsiooni ühe üksuse arvamuseks, antud juhul siis uudisteportaali toimetuse arvamuseks, rahvusringhäälingu uudisteportaali usaldusväärne ja tasakaalukas maine on minu arvates liiga palju väärt, et teda žanriliste eksperimentidega kõigutada," tõdes ERRi ajakirjanduseetika nõunik.
"Tegelikult iga uudise kohta, mis puudutab olulisi valikulisi küsimusi, võib lugeja ütelda, miks peab rahvusringhääling kui avalik-õiguslik kanal siin vaidluses mingi poole valima? Näiteks kas või Tartu ülikooli Narva kolledži teemaline arutelu: tudeng võib ette heita, et avalik-õiguslik meediakanal ei peaks avaldama teadet, et külm peatas Tartu ülikooli Narva kolledži ehituse," tõi Tammerk veel ühe näite.
Loe ka: ERRi juhtkond otsustas lõpetada anonüümsete juhtkirjade avaldamise veebis
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar