teisipäev, 1. detsember 2020

Viljandi parki ilmus salapärane monoliit

Möödunud nädalal kihas kogu maailma meedia uudistest selle kohta, kuidas USAst Utah' osariigist leiti kõrbest salapärane monoliit, mis sealt yhel hetkel täpselt sama salapäraselt kadus. Tänahommikused teated Viljandist annavad alust kahtlustada, et salapärane objekt on ymber paigutunud meie maale.

Objekti avastas Viljandi linnas Posti tänaval elav Helir-Väldo Mänd varahommikul koera jalutama minnes. Mehe enda sõnutsi olid nad koeraga harjumuspäraselt teel Posti tänava parki, kui nende tähelepanu köitsid pargi suunast kostvad kummalised helid. Lähemale jõudes selgus, et helide allikaks on yleöö parki ilmunud veider metallist objekt. Objekt oli umbkaudu kolme meetri kõrgune ja ymmarguse, veidi teadetetulpa meenutava kujuga. Kõige jahmatavam oli Männi jaoks aga asjaolu, et samba seest tungisid välja otsekui metallist valatud inimese pea ja käed.

Paranormaalsete nähtuste eksperdi Igor Volke arvates võib tegemist olla hiljuti Utah' osariigist kaduma läinud monoliidiga. "Kõik märgid viitavad just nimelt sellele - nii objekti ootamatu ilmumine kui ka selle metalli meenutav konstruktsioon," nentis Volke telefoniintervjuus. Objekti pilte polnud ta intervjuu hetkel veel näinud, kuid oletas, et monoliidist eenduv inimnägu võib tähendada, et see on yhest punktist teise liikudes mõne inimese alla neelanud. Objektist kostvad kummalised helid võivad olla aga ohvri appikarjed.

Täielikku yllatust seoses monoliidi ootamatu ilmumisega väljendas ka Viljandi linnavolikogu liige Harri Juhani Aaltonen, kes kinnitas, et tema juhitavad mittetulundusyhingul Meie Viljandi, millel oli kavas pystitada samasse kohta äärmiselt sarnase kujuga mälestusmärk Jaak Joalale, puudub igasugune seos juhtunuga. Monoliidi pargipoolsel kyljel oleva kirja sarnasust Jaak Joala nimega nimetas Aaltonen juhuseks ja pareidoolia ilminguks.


Vaata ka: Salapärane monoliit kadus Utah' kõrbest

Kommentaare ei ole: